počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 12
týden: 12
celkem: 233167

Bc. Jitka Šedinová


+420 602 643 393
jitka.sedinova@seznam.cz

Za potokem 257
250 72 Kojetice

IČ: 45255911 DIČ: CZ6556291467, plátce DPH

 

Rychlé info

Zasíláme zboží i na Slovensko!

Měna Eur je nastavena. Zboží zasíláme prostřednictvím kurýrní služby Geis a to pouze na dobírku nebo s platbou předem.


Děkujeme za Vaše reakce na Heureka.cz


Účetní program POHODA

BiOMill - ryze přírodní krmivo ** Facebook BiOMill - ryze přírodní krmivo BiOMill - ryze přírodní krmivo ** Facebook BiOMill - ryze přírodní krmivo

● Steliva, hračky atd.

Věnují zákazníci dostatek času výběru steliva? A umí jim prodejce správně poradit?

Trendem doby jsou kočky žijící pouze v bytě, bez nekontrolovaného pohybu venku. Každý majitel čistě domácí kočky tedy řeší její toaletu. Ale čím ji vyplnit? Jak správně vybrat stelivo? A jak poznat to kvalitní? Nespornou výhodu má takový majitel, kterému provotně poradí chovatel či prodejce kočky vlastnící. Takový prodejce má díky svým vlastním kočkám vyzkoušenou svou nabídku a zná výhody i nevýhody nabízených steliv. Protipólem jsou majitelé kočke nakupující sice drahá a kvalitní krmiva, ale stelivo nakoupí to nejlevnější a často minimálně funkční.

Výsledkem je nespokojená kočka /často venčící se mimo toaletu, protože na svou nespokojenost neumí jinak upozornit/ a zápach linoucí se bytem... A to přece nikdo nechce. Vonné tyčinky na každém kroku situaci nezachrání. Proč si majitelé neuvědomí, že i ve stelivech jsou velké rozdíly? Protože to neví. V obchodech vidí nápis „bentonit“ atp. na levném i drahém produktu. Logika u steliv je však stejná jako u krmiv. Kvalitní jsou sice dražší, ale jejich spotřeba je značně nižší a užitné vlastnosti jsou na vyšší úrovni. Toaletu pak není nutné vymývat a dezinfikovat při každém doplnění steliva. V součtu tedy úspora peněz i času.

Asi nejvíce prodávaným stelivem jsou bentonity. Značky Princess nabízí dvě hrubosti bentonitu /velmi jemné kuličky Princess Elité Super Fine a pak hrubší kamínky Princess Super Absorbent, obě varianty mají shodné vlastnosti/. Při dostatečně naplněné toaletě stačí vybraný objem dosypat čerstvým. Jde o nejrychlejší a absolutně bezprašné hrudkující stelivo na trhu s dlouhou výdrží. Nedrží se na srsti dlouhosrstých koček. Nezanecháva stopy.Toto stelivo je možné doplnit parfémovanou variantou Princess Cat Litter s vůní růží či dětského pudru. Vůně je jemná a příjemná.

Novinkou na trhu je zeolitové stelivo Princess Ultra Premium Cat Litter Zeolite. Největší výhodou tohoto zeolitu je lehkost oproti bentonitu, při velmi dobrém hrudkování a maximálním udržení zápachu, s mnohem delší výdrží než jakékoliv jiné hrudkující stelivo na minerální bázi. Je antibakteriální a antistatické. V nabídce jsou od fi. PetNutrition House dvě velikostní balení a to 6 l a 12 l. Opravdu funkční a spolehlivé.

Svou jasnou pozici na trhu mají i silikátová steliva. Některým kočkám ovšem nevyhovují, protože šustí a to je ruší. Některé silikáty jsou příliš hrubé a ostré. Silikátové stelivo je fajn, pokud majitel vybere ten správné a pak ho ještě správně používá. Je možné používat silikát špatně? Ano... Majitelé sice vybírají důsledně pevné exkrementy, ale následně obsah toalety nepromíchají, moč steče na dno, silikát je již nasáknutý a nemá schopnost pojmout další vlhkost a toaleta výrazně zapáchá. Jako kvalitní lze doporučit Bento Kronen Silica gel od fi. Versele Laga - je šetrný k životnímu prostředí, lehký na manipulaci. Podestýlka je vyrobena z ultra absorpčních bělomodrých zrn, které zabraňují vývoji bakterií.  Hitem se však aktuálně stává hrudkující silikát - Princess Super Absorbent 200% Clumping Silica Gel litter – hrudkující, neuvěřitelně savý, antibakteriální, antistatický, jemný, biologicky odbouratelný a hlavně není ostrý. Někdy ale může kočka odmítnout nové stelivo používat. Existuje řešení? Ano. Ideální je mít dvě toalety a to jednu s původním a druhou s novým stelivem.  Pokud nové stelivo kočka zcela ignoruje, je vhodné do jedné poloviny toalety dát původní a do druhé poloviny nové. Stelivo je možné i promíchat. Většina koček pak nové stelivo přijme.

Výběrem správného, zdravého krmiva a funkčního steliva u

podkategorie
+
výrobci
+
cena
+
parametry
+
dostupnost
+
výrobci
dostupnost
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 5
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 5

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).